دستورالعمل برگزاری ضیافت اندیشه دانشجویی تابستان96 - دانشگاه پیام نور استان فارس
با توجه به درخواست های مسئولین محترم دفاتر نهاد استانی پیام نور و مطالبات مکرر دانشجویان و پیرو بخشنامه آموزشی از طرف معاونت محترم آموزشی دانشگاه، دروس گروه معارف در ترم تابستان 96 در قالب طرح ضیافت اندیشه ارائه می گردد. این طرح شامل برنامه های آموزشی ، فرهنگی و معنوی می باشد و توسط دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور با همکاری گروه معارف و معاونت آموزشی دانشگاه برگزار می گردد.
 
در همین راستا دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان فارس در تابستان 96 اقدام به برگزاری سومین دوره طرح ضیافت اندیشه دانشجویی خواهد کرد.
 
توجه به نکات ذیل ضروری می باشد :
 
1- با توجه به اینکه واحد های درسی در دانشگاه پیام نور در تابستان خود خوان ارائه می گردد و منع ارائه دروس معارف به صورت خودخوان از طرف معاونت آموزشی نهاد مرکز وجود دارد، گذراندن واحد های درسی معارف در تابستان صرفاً از طریق ضیافت اندیشه دانشجویی امکان پذیر می باشد
 
2- دانشجویان مجاز هستند بین 2 تا 4 واحد از دروس معارف را در این طرح اخذ نمایند و نسبت به اخذ سایر واحدها ی درسی، حداکثر با مجموع دروس معارف تاسقف 8 واحد طبق مقررات دانشگاه عمل نمایند.
 
3- انتخاب نوع دروس معارف جهت اجرای طرح به صلاح دید دفترنهاد و به شرط به حد نصاب رسیدن تعداد دانشجویان هر گرایش درسی می باشد (لازم به ذکر است که در هر زیرشاخه گذراندن یک درس کافی است)
 
- زیرشاخه ها و گرایش های دروس هفت گانه معارف اسلامی :
 
1. اخلاق اسلامی
 
الف) فلسفه اخلاق
ب) آیین زندگی(اخلاق کاربردی)
ج) اخلاق اسلامی(با تکیه بر مبانی و مفاهیم
د) عرفان عملی اسلام
 
2. مبانی نظری اسلام
 
الف) اندیشه اسلامی 1 (مبدا و معاد)
ب) انسان در اسلام
 
3. مبانی نظری اسلام 2
 
الف) اندیشه اسلامی 2 (نبوت و امامت)
 
ب) حقوق اجتماعی و سیاسی در اسلام
 
4. تاریخ اسلام
 
الف) تاریخ تحلیلی صدر اسلام ب) تاریخ امامت
ج) تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی
 
5. تفسیر مو ضوعی
 
الف) تفسیر موضوعی قرآن ب) تفسیر موضوعی نهج البلاغه
 
6. انقلاب اسلامی
 
الف) انقلاب اسلامی ایران ب) اندیشه سیاسی امام خمینی ج) آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی
 
7. دانش خانواده و جمعیت: زیر شاخه ندارد
 
4- نوع درس و منابع آن جهت آزمون متعاقبا اعلام می گردد.
 
5- دانشجویان در طول دوره تحصیل خود، حداکثر دو بار مجاز به شرکت در طرح ضیافت اندیشه دانشجویی می باشند.
 
6- دفاتر نهاد براساس مصوبه هیات رئیسه مورخ 31/03/95 می توانند جهت تأمین هزینه های اجرای حضوری این طرح از دانشجویان متقاضی شرکت کننده، بخشی از هزینه های لازم را دریافت نمایند.
 
7- براساس مصوبه هیات رئیسه مورخ 31/3/95 دانشجویان دانشگاه برای تایید و محاسبه واحد های گذرانده شده در این دوره باید علاوه بر هزینه برگزاری ضیافت دانشجویی، مبلغ شهریه ثابت و متغیر (مصوب دورهتابستانی) را به تعداد واحد ها پرداخت نمایند.
8- دانشگاه و دفاتر نهاد می توانند با توجه به وجود امکانات و بودجه لازم، طرح را به صورت اردویی و یا در دانشگاه (صبح آموزشی، بعداز ظهر فرهنگی و فوق برنامه) اجرا نمایند، تشخیص نوع برنامه با مسئول محترم نهاد استان می باشد.
 
9- کلاس های آموزشی حضوری و فعالیت های فرهنگی به ازای 4 واحد درسی، در طول 3 روز و در اواسط شهریورماه برگزار می گردد که جزئیات بیشتر اعم از مکان و زمان متعاقبا اعلام خواهد شد. در ضمن برای دو واحد از دروس معارف زمان برگزاری به نصف تقلیل می یابد.
 
10- کلاس های حضوری در گروه های آموزشی دروس معارف به صورت رفع اشکال –جلسه پرسش و پاسخ –کرسی آزاد اندیشی و سایر فعالیت های فرهنگی مرتبط برگزار می گردد و در پایان دوره حضوری، آزمون کتبی از مطالب ارائه شده در هر دانشگاه برگزار می گردد.
 
11- با توجه به اعلام آمادگی مرکز آموزش مجازی نهاد مرکز به آدرس ec.nahad.ir جهت ارائه دروس مجازی معارف و کارگاه مجازی فرهنگی و معرفتی به دانشجویان، استفاده از ظرفیت آن سامانه به عنوان نمره ی تشویقی و مازاد بر دوره حضوری معادل 3 نمره کمکی محاسبه و پیشنهاد می گردد.
 
12- دانشجویانی که مشتاق به کسب نمرات بیشتر تشویقی می باشند می بایست در هر گرایش طبق لیست موجود در سامانه ec.nahad.ir و یا Lms.nahad.ir و با توجه به دروسی که در سامانه نهاد ثبت نام و انتخاب می کنند، سر فصل مرتبط با آن را در مرکز آموزش مجازی گذرانده و گواهی پایان دوره را به دفاتر نهاد تحویل دهند.
 
13- این طرح ویژه ترم تابستان 1396 بوده و نمره کسب شده در دوره ضیافت اندیشه قابل انتقال به ترم مهر و بهمن نمی باشد.
  
14- نمره پایانی دانشجو از مجموع کلاس های آموزشی، آزمون پایانی و فعالیت های فرهنگی از 20 محسوب می شود. دفاتر نهاد با توجه به نمره اعلام شده در گواهی دوره آموزش مجازی به عنوان نمره تشویقی و همچنین نمره آزمون کتبی و میزان حضور دانشجویان در برنامه های فرهنگی، یک نمره کل از 20 به آموزش استان اعلام می نمایند.
  
15- ثبت نام اولیه از تاریخ 96/03/28 آغاز و حداکثر تا تاریخ 96/04/10 ادامه خواهد داشت، که دانشجویان می بایست با مراجعه به سایت دفتر نهاد رهبری (ثبت نام ضیافت اندیشه دانشجویی ) اقدام به تکمیل فرم ثبت نام جهت شرکت در طرح ضیافت دانشجویی نمایند.
 
تبصره: دانشجویان مهلت انتخاب واحد تابستان دانشگاه خود را مد نظر داشته باشند.
  
16- هزینه ثبت نام در طرح ضیافت 75 هزار تومان برای دانشجویان پیام نور و برای دانشجویان غیرپیام نوری مبلغ 130 هزارتومان می باشد که می بایست هنگام ثبت نام اولیه واریز نمایند. در ضمن کسانی که متقاضی اسکان شبانه و سه وعده غذایی در روز می باشند، مبلغ 120 هزار تومان به هزینه پرداختی جهت حضور در طرح ضیافت اضافه می شود که مهلت پرداخت آن تا پایان مردادماه است. (شماره حساب : 5198723056 ، نزد بانک ملت به نام دفتر نهاد رهبری پیام نور استان فارس)
 
تبصره : دانشجویان می بایست پس از واریز وجه، تصویر فیش واریزی را به تلگرام دفتر نهاد ارسال نمایید.
 
17- ظرفیت شرکت در دوره محدود و طبیعتا اولویت با کسانی است که زودتر مراحل ثبت نام را انجام داده باشند.
 
متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانند به سایت دفتر نهاد به آدرس زیر و یا شماره های دفتر تماس حاصل فرمایند:
 
سایت دفتر نهاد رهبری : farspnu.nahad.ir
 
کانال تلگرامی : www.t.me/farhangestan_fpnu
 
شماره تماس: داخلی 227--- 36222255 ---071
 
شماره تلگرامی دفتر: 09014925544
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما